Sprawnie działający monitoring wizyjny znacznie podnosi bezpieczeństwo w każdej firmie, pozwala chronić zarówno mienie, jak i pracowników. Kluczowa jest wysoka jakość sprzętu, a także wygodne, efektywne funkcjonowanie całego systemu.
Proponujemy zestawy składające się z 4, 8, 16 lub większej liczby kamer IP Full HD z dopasowanymi do nich rejestratorami, zasilaczami oraz okablowaniem. Nasi doradcy klienta pomogą w doborze konkretnych urządzeń - zależnie od potrzeb i wielkości firmy, a doświadczeni instalatorzy wykonają całą pracę na miejscu.
Od wielu lat świadczymy kompleksowe usługi w zakresie monitoringu wizyjnego. Pomagamy w wyborze urządzeń, wykonujemy instalacje oraz służymy wsparciem technicznym i wiedzą na każdym etapie.
Przygotowywane przez nas zestawy to owoc pracy specjalistów. Zadajemy szczegółowe pytania, uwzględniamy specyfikę firmy i potrzeby w zakresie bezpieczeństwa.
Kamery i rejestratory dopasowujemy do wymagań oraz warunków w biurze. Dlatego zyskujesz system w pełni zindywidualizowany, ale oparty na sprawdzonych, przetestowanych rozwiązaniach.
Monitoring wizyjny jest w dzisiejszych czasach nieodzownym elementem wyposażenia praktycznie każdej firmy. Rozwiązanie to pozwala skutecznie odstraszyć potencjalnych włamywaczy oraz złodziei, a także ograniczyć wszelkie próby nieautoryzowanego wejścia do siedziby firmy. Zaletą wykorzystania monitoringu wizyjnego jest również lepsza kontrola personelu. Praca kamer pozwala ograniczyć ilość spóźnień oraz przedwczesnych wyjść z pracy, co pozytywnie wpływa na zwiększenie wydajności pracowników. Z tego względu postanowiliśmy przygotować dla Państwa artykuł na temat zestawów do monitoringu w firmach.
Dobór właściwych urządzeń do firmy jest uzależniony mierze zależny od wielkości budynku. Jeżeli mamy do czynienia z dużymi budynkami, w których znajduje się wiele pomieszczeń, system monitoringu wymaga wykorzystania nawet kilkudziesięciu kamer. System musi być zatem skalowalny, a więc taki który można rozbudować w dowolny możliwy sposób w zależności od potrzeb. Z tego względu monitoring dla firm wymaga wykorzystania kamer sieciowych zgodnych z protokołem ONVIF, aby wszystkie urządzenia mogły współpracować ze sobą. Wybierając urządzenia do monitoringu firm warto również pamiętać o wykorzystaniu energii elektrycznej, z tego względu warto sięgnąć po urządzenia wspierające standard PoE.
Jednak, aby system działał prawidłowo oraz skutecznie całą instalację należy zaplanować uwzględniając kilka ważnych czynników:
wielkość budynku oraz ilość pomieszczeń, dobór kamer, rejestratora oraz w razie konieczności macierzy dyskowych jest od tego uzależniony
integracja z innymi systemami oraz rozbudowa monitoringu o dodatkowe urządzenia w przyszłości
wybór urządzeń przewodowych lub bezprzewodowych i niezbędnego okablowania
miejsce instalacji kamer, określenie kąta widzenia oraz ogólnych warunków pracy (środowisko, warunki atmosferyczne, kompozycja światła)
sposób zarządzania
wielostrumieniowość
dodatkowe funkcje, np. detekcja ruchu, przekroczenie strefy, identyfikacja twarzy, identyfikacja pozostawionych lub skradzionych obiektów
Dobór właściwych urządzeń do monitoringu firmy wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy na temat projektowania, konfigurowania oraz instalowania systemów zabezpieczeń. Z tego względu jesteśmy wstanie pomóc Państwu w skompletowaniu gotowego, kompatybilnego oraz sprawdzonego zestawu do monitoringu firmy. Wybór urządzę będzie również skorelowany z projektem instalacji i rozkładem sprzętów w konkretnych miejscach w budynku. W ten sposób zyskają Państwo czas na dobór właściwego rozwiązania oraz pewność, że wszystkie urządzenia będą współpracować ze sobą.
Upowszechnienie technik teleinformatycznych oddziałuje również na branżę security, która z powodzeniem od lat stosuje urządzenia sieciowe w swoich rozwiązaniach. W ostatnich latach często spotykaliśmy się z terminem monitoringu przez internet, a wielu naszych klientów pytało się o możliwość jego wykorzystania w firmie lub w domu. Z tego względu postanowiliśmy przygotować kilka praktycznych informacji na temat możliwości systemów sieciowych preferowanych do zastosowań w firmie.
System monitoringu w firmie wymaga wykorzystania wielu technicznych rozwiązań, aby zapewnić pełną sprawność i wydajność instalacji. Ponadto system musi być skalowalny, administratorzy mają do dyspozycji wiele możliwości rozbudowy systemu, łączenia urządzeń oraz integracji z innymi systemami zabezpieczeń. Jeszcze do niedawna był to duży problem dla inwestorów, którzy nie mogli znaleźć odpowiedniego rozwiązania do dużych firm.
Z tego względu w rozbudowanych systemach dla firm idealnie sprawdzą się urządzenia sieciowe. Oprócz skalowalności, monitoring IP pozwala lepiej i wygodniej zarządzać instalacją z poziomu oprogramowania na komputer, ale również zdalnie z poziomu aplikacji mobilnych. Łatwiejsza staje się też integracja z innymi systemami zabezpieczeń (systemy alarmowe, kontroli dostępu), które często znajdują się na wyposażeniu firm. W ten sposób otrzymujemy kompletny oraz inteligentny system zabezpieczeń, w którym wszystkie urządzenia współpracują i komunikują się ze sobą.Wydajność systemu w dużej mierze zależy również od zarządzania energią elektryczną niezbędną do podłączenia urządzeń. W przypadku monitoringu firmy mamy do czynienia z pracą wielu urządzeń jednocześnie, a tym samym zużyciem większej ilości prądu. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na urządzenia wspierające standard PoE (Power of Ethernet), który umożliwia podłączenie kamer do sieci oraz zasilania za pomocą kabla UTP. PoE powstał w 2003 roku z ramienia instytucji IEEE i do dzisiaj jest stale modyfikowany, przez staje się być jeszcze bardziej wydajny oraz energooszczędny. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość przełączania urządzeń w dowolnym czasie za pomocą switcha sieciowego. W ten sposób użytkownicy mogą w łatwy sposób odłączyć daną kamerę w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba i zredukować zużycie energii.
Monitoring IP pozwala również wykorzystywać wiele praktycznych funkcji analitycznych, dzięki którym osoby analizujące materiały wideo uzyskują więcej szczegółów. Do ciekawszych z nich możemy zaliczyć detekcję ruchu, funkcję przekroczenia strefy, identyfikację twarzy, pozostawionych oraz skradzionych obiektów. W ten sposób rejestrowane obrazy przedstawiają dodatkowe dane, które mogą być cennym materiałem dowodowym w momencie identyfikacji sprawcy ewentualnego zdarzenia.
Oprócz zarządzania za pomocą oprogramowania na komputer, użytkownicy mogą również kontrolować pracę urządzeń z poziomu aplikacji mobilnej na telefon lub tablet. Konfiguracja oraz zarządzanie systemem jest dzięki temu bardzo wygodne, dodatkowo aplikacja pozwala uzyskać zdalny dostęp do podglądu w czasie rzeczywistym. Praca sieciowa ułatwia również konfigurację profili użytkowników oraz dostosowanie ich uprawnień dostępowych w przypadku występowania instalacji kontroli dostępu lub systemu alarmowego.
Monitoring wizyjny w firmie wiąże się z wykorzystaniem bardziej wymagających urządzeń niż w przypadku domu jednorodzinnego. W wielu wypadkach różnice polegają również na otoczeniu, zazwyczaj siedziby firm mieszczą się w mieście, gdzie dookoła panuje duży ruch uliczny. Poziom zabezpieczeń również powinien być wyższy, powinien obejmować ochronę budynku przed włamaniem, ale również powinien posiadać zabezpieczenia przed próbą wykradzenia cennych danych multimedialnych lub próbą ich manipulacji. W tej części artykułu postanowiliśmy przyjrzeć się kamerom do zewnętrznego monitoringu firmy.
Decydując się na wybór kamer do monitoringu zewnętrznego również musimy wziąć pod uwagę wielkość budynku, w którym zostaną zamontowane. To pozwoli nam określić miejsca oraz sceny, które zostaną objęte obserwacją oraz uwzględnić kilka ważnych czynników, a mianowicie:
kąt widzenia kamer
kompozycja światła oraz intensywność w różnych porach w ciągu dnia
środowisko i dynamika otoczenia
dodatkowe funkcje analityczne, np. detekcja ruchu, identyfikacja twarzy, identyfikacja pozostawionych oraz skradzionych obiektów, identyfikacja tablic rejestracyjnych
Jeżeli w wiemy, że w okolicy firmy panuje dynamiczne środowiska, duży ruch uliczny możemy zastanowić się nad wykorzystaniem jednej kamery szybkoobrotowej z zoomem optycznym. Dzięki temu operator będzie mógł dostosować miejsce obserwacji do ciągle zmieniającej się sytuacji, a tym samym wychwycić więcej cennych szczegółów. Wykorzystanie zoomu optycznego daje dodatkowo więcej szczegółów, a w raz z wbudowaną funkcją identyfikacji twarzy możemy dokładnie wskazać sprawcę zdarzenia. Szczególną pomocą w korzystaniu z tego typu kamer jest funkcja ustawienia ścieżek patrolowych oraz tzw. PRESETÓW. Dzięki nim kamera będzie automatycznie zmieniała obszar obserwacji w zakresie 360°, administrator może dostosować ustawienia kamery automatycznie lub uwzględnić detekcję ruchu.
Kamering zewnętrzny wiąże się oczywiście z pracą w ciężkich warunkach atmosferycznych, przez co kamery muszą posiadać szczelne i wytrzymałe obudowy. Oprócz opadów deszczu, działania kurzu i pyłu, warto aby kamera była odporna na wszelkie akty wandalizmu oraz próby manipulacji (zerwanie, oderwanie od ściany itp.). Praca na zewnątrz łączy się również z rejestracją obrazu w dzień, jak i w nocy. W tym celu urządzenie musi być wyposażone w filtr podczerwieni lub wbudowany oświetlacz IR LED. Zasięg promiennika musi być dostosowany do miejsca ostatecznej instalacji, w ofercie różnych producentów możemy natrafić na promienniki o zasięgu od 15 do nawet 120 metrów.
Kolejnym ważnym parametrem jest rozdzielczość oraz jakość obrazu. Kamery do zastosowań zewnętrznych muszą generować klarowny oraz przejrzysty obraz bez względu na panujące warunki pogodowe. Standardowo powinniśmy wykorzystać kamer 1,3 Mpx lub 2 Mpx pracujące w jakości HD lub Full HD. Jeżeli specyfika miejsca będzie wymagała wykorzystania jeszcze wyższej rozdzielczości, możemy sięgnąć po kamery megapikselowe. Musimy jednak pamiętać, że w budynku będzie pracowało kilka, a nawet kilkanaście urządzeń, wyższa jakość dla każdego z nich może spowodować opóźnienia w transmisji wideo.
Praca z wieloma kamerami będzie również dużo wygodniejsza dzięki wielostrumieniowości. Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy będą mogli podzielić obrazy z kamer i wyświetlić kilka z nich jednocześnie na jednym monitorze. W ten sposób dostosowana jest rozdzielczość oraz częstotliwość odświeżania obrazu dla zachowania, jak najlepszej jakości.
Kamery muszą również posiadać dodatkowe funkcje do pracy w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych oraz oświetleniowych. Do głównych z nich należą:
BLC – kompensacja światła tylnego, która pozwala uzyskać prawidłowy obraz w mocno oświetlonych lub niedoświetlonych miejscach, wyrównanie kontrastu pomiędzy dwoma partiami obrazu
DNR – cyfrowa redukcja szumów, pozwala zredukować ilość rozmyć i szumów przy dużym wzmocnieniu sygnału, smugi mogą pojawiać się z tyłu jadących pojazdów
HLC – kompensacja silnego źródła światła, dotyczy przede wszystkim reflektorów samochodowych i pozwala m.in. odczytać tablicę rejestracyjną samochodu
WDR – szeroki zakres dynamiki pozwala poprawnie odzwierciedlić wysoko kontrastowe sceny
AWB – automatyczny balans bieli nadaje naturalne barwy niezależnie od panującego światła
Defog – funkcja usuwania mgły, szczególnie przydatna podczas bardzo silnych opadów śniegu, deszczu, mgły oraz wystąpienia dymu
AGC – automatyczna regulacja wzmocnienia sygnału, pozwala parametr wzmocnienia sygnału podczas spadków
Jeżeli chcemy prowadzić bardzo szczegółową obserwację, możemy pomyśleć o wykorzystaniu kamer z funkcją identyfikacji twarzy, pozostawionych oraz skradzionych obiektów, funkcją przekroczenia strefy itp. W przypadku, gdy firma posiada prywatny parking możemy również zwrócić uwagę na funkcję identyfikacji tablic rejestracyjnych, aby ograniczyć parkowanie samochodów z poza firmy.
Bezpieczeństwo w firmie wiąże się również z kontrolą sytuacji wewnątrz budynku. Wykorzystanie kamer wewnętrznych pozwoli chronić cenne dane przed próbą wykradzenia oraz ewentualnej manipulacji oraz kontrolować pracę personelu. Ostatnie badania wykazały, że zastosowanie kamer w firmie ma korzystny wpływ na wydajność pracowników, którzy rzadziej się spóźniają i punktualnie kończą swoją pracę. Pozwala to tym samym zwiększyć przychody oraz stworzyć zgraną i zaufaną grupę pracowników. W tej części artykułu postanowiliśmy przygotować kilka informacji na temat doboru kamer wewnętrznych do firmy.
Kamery pracujące wewnątrz firmy mają duży wpływ na skuteczność systemu zabezpieczeń. Stanowią dodatkowo ochronę na wypadek przedostania się osoby niepowołanej, ochrony cennych danych przed próbą wykradzenia oraz próbą manipulacji, ochroną mienia. Dodatkowo pozwalają skutecznie kontrolować pracę personelu, a dzięki pracy sieciowej, osoby zarządzające mają dostęp do podglądu na żywo z urządzeń mobilnych. Jeżeli zależy nam na stworzeniu kompleksowej ochrony w naszej firmie, możemy zintegrować system monitoringu z innymi systemami zabezpieczeń. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu urządzeń IP, w ten sposób wszelkie urządzenia będą ze sobą współpracowały oraz komunikowały się ze sobą.
Niewątpliwe monitoring IP daję użytkownikom więcej możliwości zarządzania, kontrolowania systemu zdalnie oraz integracji niż w wypadku systemów analogowych. Dodatkowo systemy IP są skalowalne, tzn. mogą być dowolnie rozbudowywane, mogą łączyć urządzenia różnych producentów. Dzięki temu monitoring może zostać dostosowany do oczekiwań osoby zarządzającej, pracowników firmy, a także specyfiki budynku i warunków pracy.Kamery wewnętrzne powinny zostać w pierwszej kolejności dostosowane do wielkości budynku oraz miejsca przeznaczenia. W tym drugim wypadku należy wziąć pod uwagę przede wszystkim kąt widzenia, w zależności od obserwowanej sceny urządzenie powinno posiadać obiektyw dostosowany do specyfiki pomieszczenia. Może okazać się również, że z różnych względów, taniej oraz efektywniej będzie zastosować jedną kamerę hemisferyczną niż dwie kamery kopułkowe. Kamery typu fisheye sprawdzą się dobrze w dużych pomieszczeniach lub rozległych przedsionkach, dzięki wizji w zakresie 360° cały interesujący nas obszar zostanie objęty obserwacją. W przypadku monitoringu w pokoju w zupełności powinna wystarczyć kamera kopułkowa typu dome lub mini dome o kącie widzenia w zakresie 31-90°
W ostatnich latach popularność zyskały również urządzenia bezprzewodowe Wi-Fi, które nie wymagają dodatkowego okablowania do transmisji sygnału. Urządzenia cechują się stosunkowo niewielkimi rozmiarami, wysokimi parametrami technicznymi oraz łatwością instalacji i konfiguracji. Kamery Wi-Fi mogą bez problemu generować obraz w wysokiej jakości HD lub Full HD przy zachowaniu częstotliwości odświeżania na poziomie 20-30 kl/s. W ten sposób są użyteczne w przypadku wizji w niedużych pomieszczeniach, np. w momencie gdy nie jest możliwe przeprowadzenie dodatkowego okablowania lub jest ono zbyt kosztowne.Wcześniej wspominaliśmy już o kilku zaletach systemów sieciowych. Niewątpliwie rozwiązanie to jest bardzo wygodne w przypadku bardziej złożonych instalacji, jaką na pewno jest monitoring firmy. W tym wypadku możemy skorzystać z urządzeń wspierających standard PoE (Power of Ethernet). Dzięki niemu wszystkie kamery oraz rejestrator sieciowy mogą zostać podłączone do zasilania oraz sieci internet za pomocą jednego kabla, a mianowicie skrętki UTP. PoE nie tylko pozwala zredukować koszta związane z instalacją systemu (brak konieczności przeciągania dodatkowego okablowania), ale również pozwala zaoszczędzić sporo energii elektrycznej. Ostatnia badania PoE dowiodły, że rozwiązanie to pozwala zredukować zużycie energii nawet o 20%, co w przypadku ogólnego zapotrzebowania budynku firmowego może mieć bardzo duże znaczenie.
Kamery wewnętrzne pracujące za pomocą sieci internet umożliwiają uzyskanie podglądu na żywo z dowolnego urządzenia na świecie. Jeżeli nie posiadamy dostępu do komputera lub laptopa, możemy połączyć się z urządzeniem zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na telefon komórkowy. Rozwiązanie to daje dodatkowe możliwości zarządzania, nawet jeżeli znajdujemy się na wyjeździe służbowym lub jesteśmy na urlopie.
Ponad 20 lat doświadczenia, zespół doradców i profesjonalistów, a także indywidualne podejście.
Ponad 20 lat doświadczenia na rynku. Z naszych usług korzystały instytucje rządowe oraz firmy prywatne. Dzięki temu oferujemy zawsze sprawdzone projekty, oparte na urządzeniach najwyższej jakości.
Zyskujesz więc profesjonalny system, który skutecznie ochroni zarówno mienie, jak i pracowników, a także jest dopasowany do specyfiki biura oraz budynku.
Pierwszym etapem jest zawsze koncepcja systemu monitoringu wizyjnego, skrojona na miarę potrzeb konkretnej firmy. Dobieramy urządzenia o odpowiednich parametrach technicznych, a także projektujemy przebieg instalacji.
Drugi krok to poprowadzenie instalacji przez doświadczonych techników, a także podłączenie wszystkich urządzeń. Otrzymujesz więc gotowy, sprawnie działający system!
Projektując instalację, dobieramy urządzenia w taki sposób, by pracowały wydajnie w określonych warunkach. Dlatego inne kamery instalujemy w biurach i salach konferencyjnych, a inne w strefie wejścia, przed budynkiem czy na parkingu.
Nie musisz się więc martwić, że monitoring wizyjny zawiedzie - proponowane przez nas kamery przygotowane są na różne ewentualności i zagrożenia.
W ramach gwarancji udzielamy wsparcia technicznego w każdej sytuacji, która tego wymaga. Możesz więc liczyć na praktyczne porady eksperckie, a także szybkie interwencje.
Również w okresie pogwarancyjnym nie zapominamy o swoich klientach. Usługa konserwacji pozwala stale udoskonalać system monitoringu wizyjnego w biurze.
Nic straconego! Skontaktuj się z nami, a zaproponujemy komplet skrojony na miarę Twoich potrzeb.
Przedstaw w formularzu kontaktowym wszystkie dane niezbędne do wyceny i przygotowania kompletnego zestawu.
Nasz ekspert niezwłocznie po otrzymaniu informacji skontaktuje się i przedstawi kompleksową ofertę.
Wpisz niezbędne dane do wyceny i przygotowania kompletnego zestawu:
Zapisz się i otrzymuj informacje o:
promocjach, okazjach, nowościach, oraz cenne kody promocyjne!
© 2016 nvr.pl Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.